0

KATEGORIE

Menu

Zvýšená teplota a horečka u dětí

Při léčbě zvýšené teploty nebo horečky u dětí je nutné dbát zvýšené opatrnosti. Děti do 15 let nesmějí užívat přípravky s kyselinou acetylsalicylovou (například Aspirin) a i u ostatních léčivých látek platí řada omezení.

Léky na bolest, zvýšenou teplotu a horečku u dětí vybírámě na základě věku a hmotnosti dítěte. Mezi nejčastěji používané léčivé látky patří paracetamol a ibuprofen. Podle věku volíme lékovou formu - čípky se podávají kojencům a batolatům, u starších dětí volíme sirup nebo tablety (tablety v celku, některé lze i drtit a podat dítěti na lžičce).

U zvýšené teploty a horečky u dětí je také důležité myslet na nebezpečí dehydratace dítětě. Dehydrataci je možné zamezit zvýšeným příjmem tekutin nebo podáním rehydratačních roztoků (například Kulíšek).

Lékaře navštivte v případě horečky u dětí mladších 3 měsíců vždy. Dalšími důvody pro návštěvu lékaře jsou vracející se zvracení, malátnost, špatná pohyblivost, změny na kůži, neklesající teplota a malý příjem tekutin. Režimová opatření během léčby teploty nebo horečky u dětí zahrnují dostatečný pitný režim, klid a odpočinek, případně zábaly a ochlazování.VICHY LA ROCHE POSAY BIODERMA EUCERIN BEPANTHEN WOBENZYM CEMIO GS CURAPROX REVALID