0

KATEGORIE

Menu

Trávicí soustava

Trávicí soustava

Travicí soustava je velmi rozsáhlým systémem v lidském těle. Začíná v ústní dutině a končí konečníkem. Může potrápit řadou potíží spojených s jednotlivými orgány.

Na trávení má příznivý účinek řada bylin, probiotika, prebiotika a zdravý životní styl.

Na terapii zažívacích potíží se hodí heřmánek, máta nebo řapík. 

Na podporu tvorby žluči se z léčivých rostlin využívá máta, jablečník, pampeliška, kurkuma, ostropestřec mariánský, pelyněk, řebříček, hořec, zeměžluč a další. 

Na potíže s nadýmáním se využívá heřmánek pravý i římský, hřebíček, anýz, fenykl, kmín, koriandr, máta, majoránka, oregáno, rozmarýn, tymián a další. 

Při potížích se zácpou se využívá šťáva z aloe vera, senný list a další léčivé rostliny, které dráždí střevní stěnu. Pozor, ale nejsou příliš šetrná a jsou kontraindiková v těhotenství a při akutním zánětlivém onemocnění střev. Bez souhlasu lékaře se nesmí užívat dlouhodobě. Mnohem vhodnější jsou látky zvětšující střevní objem, jako je vláknina, která je hojně obsažena například v lněném semínku, psylliu a dalších rostlinných zdrojích. 

Proti průjmu působí z přírodních produktů, kromě živočišného uhlí, také řada léčivých rostlin jako je čajovník (černý čaj), dubová kůra, list maliníku, ostružiníku, jahodníku a další. 

 VICHY LA ROCHE POSAY BIODERMA EUCERIN BEPANTHEN WOBENZYM CEMIO GS CURAPROX REVALID