0

KATEGORIE

Menu

Močové cesty

Močové cesty

Mezi nejběžnější onemocnění močových cest patří infekce. Infekce, neboli zánět močových cest, bývá ve většině případů vyvolán bakterií E. coli, běžně se vyskytující ve střevě, která může přes močovou trubici proniknout až do močového měchýře, a tam vyvolá zánět.

Nejčastější příznaky zánětu močových cest bývají časté nutkání na močení, pálení a řezání při nebo po močení, bolesti v podbřišku. Moč při zánětu bývá kalná a mohou se v ní vyskytovat stopy krve. Pokud by se k příznakům přidaly bolesti zad nebo teplota, ihned vyhledejte lékaře, je zde totiž nebezpečí přenosu zánětu až na ledviny a je nutná antibiotická léčba.

Při zánětu močových cest je nutný dostatečný pitný režim, klid a teplo, přípravky na močové cesty (+ při rozšíření zánětu i zmíněná antibiotika, doplněná o probiotika). 

Z přírodní lékárny lze využít přípravky s obsahem D-manosy a léčivé rostliny s dezinfekčními účinky na močové cesty. 

D-manosa je monosacharid, který se od ostatních monosacharidů odlišuje tím, že není prakticky metabolizován, a tak na něj nevzniká významná inzulínová odpověď. D-manosa je masivně vylučována do moči. Tam na sebe „váže” bakterie, které pak ztrácejí svojí schopnost uchycení ke sliznici močového měchýře.

Mezi léčivé rostliny s urodenzinfekčními účinky patří medvědice lékařská, brusnice, brusinka a borůvka.

Využívána je také lichořeřišnice větší. VICHY LA ROCHE POSAY BIODERMA EUCERIN BEPANTHEN WOBENZYM CEMIO GS CURAPROX REVALID