0

KATEGORIE

Menu

Duševní pohoda, spánek a paměť

Duševní pohoda, spánek a paměť

Dlouhodobý stres, nedostatek spánku, emoční vypětí nebo také nadměrná duševní zátěž mohou vést k duševní nepohodě, poruchám paměti a spánku. Při potížích se stresem a úzkostí se často využívají přípravky na rostlinné bázi s obsahem třezalky, mučenky, kozlíku, chmele, meduňky a dalších.

Na zlepšení paměti a soustředění se v terapii nejvíce využívá jinan dvoulaločný (ginkgo biloba) nebo také účinná látka piracetam.

Při poruchách spánku se často využívají rostlinné přípravky s obsahem meduňky lékařské, kozlíku lékařského, chmelu otáčivého nebo mučenky pletní. U všech těchto potíží jsou vhodná režimová opatření mezi která patří pobyt na čerstvém vzduchu, dostatek spánku a odpočinku, sport a vyvážený jídelníček.

Pozor na doplňky stravy s obsahem třezalky, která interaguje s řadou léčiv (theofylin, warfarin, cyklosporin, hormonální antikoncepce a další). Při kombinaci s estrogeny způsobuje krvácení. Obsahuje fotosenzitivní látky, proto se při užívání třezalky nevystavujte slunečnímu záření (nebezpečí vyrážky). Pokud nějaká léčiva užíváte, konzultujte doplňky stravy s obsahem třezalky s lékárníkem. Třezalka se využívá jako sedativum (zklidňuje) a mírné antidepresivum.  VICHY LA ROCHE POSAY BIODERMA EUCERIN BEPANTHEN WOBENZYM CEMIO GS CURAPROX REVALID