0

KATEGORIE

Menu

Bylinné produkty

Bylinné produkty

V kategorii bylinných produktů se nachází doplňky stravy ve formě sirupů, kapslí, tablet, tinktur, balzámů, emulzí nebo třeba masážních olejů. Bylinné produkty jsou lidmi v péči o zdraví využívány už po staletí a o jejich prospěchu není pochyb. Přesto, že se jedná o doplňky stravy přírodního původu, je i zde potřeba myslet na to, že každý produkt není vhodný pro každého a i zde platí řada kontraindikací a omezení.

Pokud užíváte léky na ředění krve, neužívejte součastně doplňky stravy obsahující ginkgo bilobu nebo česnek.

Přípravky s obsahem šalvěje, aloe vera, petržele, anýzu, lékořice a další neužívejte v těhotenství.

Pokud trpíte vysokým krevním tlakem, neužívejte přípravky s obsahem lékořice. Se správným výběrem se poraďte se svým lékárníkem.

Pozor na produkty s obsahem třezalky, která interaguje s řadou léčiv (theofylin, warfarin, cyklosporin, hormonální antikoncepce a další). Při kombinaci s estrogeny způsobuje krvácení. Obsahuje fotosenzitivní látky, proto se při užívání třezalky nevystavujte slunečnímu záření (nebezpečí vyrážky). Pokud nějaká léčiva užíváte, konzultujte doplňky stravy s obsahem třezalky s lékárníkem. Třezalka se využívá jako sedativum (zklidňuje) a mírné antidepresivum.  VICHY LA ROCHE POSAY BIODERMA EUCERIN BEPANTHEN WOBENZYM CEMIO GS CURAPROX REVALID