0

KATEGORIE

Menu

Dermokosmetika pro zdravé opalování

Výběr fotoprotektivního přípravky závisí především na fototypu člověka, věku a zeměpisném pásmu.

Děti by měli téměř vždy a všude používat ochranný faktor 50.

Fototyp 1 vždy zrudne a nepigmentuje, jedná se o osoby s velmi světlou kůží, zrzavými vlasy a pihami. Lidé s tímto fototypem by měli vždy používat ochranný faktor 50.

Fototyp 2 zrudne a pigmentuje jen částečně, je typický pro osoby se světlou kůží a světlými vlasy. Pro tento fototyp je v našich podmínkách vhodné používat přípravky minimálně s faktorem 30, na jihu Evropy a v tropech vždy faktor 50.

Fototyp 3 zrudne zřídka a pigmentuje, je charakteristický pro osoby se středně světlou kůží a hnědými až tmavými vlasy. Lidé s tímto fototypem by měli v našich podmínkách používat minimálně faktor 20, na jihu Evropy a tropech minimálně faktor 30.

Fototyp 4 nerudne a pigmentuje, je typický pro tmavou kůži a tmavé vlasy. Fototyp 4 by měl po celé Evropě používat přípravky minimálně s faktorem 20 a v tropech by měl používat přípravky minimálně s faktorem 30.

Fototyp 5 je typický pro araby a fototyp 6 pro černochy. Fototypu 5 a 6 stačí faktor 20.

Pro zpomalení stárnutí pleti a jako prevenci pigmentových skvrn je téměř pro všechny vhodné používat na obličej faktor 50.

Na zklidnění pokožky je vhodné používat přípravky po opalování.

Zdravé opálení lze popořit užíváním beta-karotenu, který je vhodný začít užívat 2 týdny před zahájením opalování.VICHY LA ROCHE POSAY BIODERMA EUCERIN BEPANTHEN WOBENZYM CEMIO GS CURAPROX REVALID