0

KATEGORIE

Menu

Bakteriální lyzáty

Bakteriální lyzáty patří do skupiny látek, kterou nazýváme jako imunomodulátory (látky posilující/budující imunitní systém). Bakteriální lyzáty tedy lze použít k aktivaci některých imunitních mechanismů, v případě, že je považujeme za oslabené. Oslabenost může mít řadu příčin, mezi které patří nesprávná výživa, fyzická nebo psychická vyčerpanost, ale hlavně časté nebo dlouhotrvající bakteriální infekce (opakující se angíny, záněty středouší, nosních dutin, průdušek, močových cest, atd.).

Bakteriální lyzáty tedy nasazujeme po prodělání bakteriální infekce jako prevenci dalšího opakování a ke zlepšení regenerace imunitního systému. Spolu se správnou rekonvalescencí mohou bakteriální lyzáty v těchto případech velmi pomoci.

Je také možné bakteriální lyzáty nasadit jako prevenci, nejčastěji v období září-říjen, před obdobím zvýšené nemocnosti pacientům, kteří v předchozím období podzim-jaro trpěli častější nemocností. U opakujících se onemocnění močových cest nebo u opakujících se kožních zánětů je potřeba bakteriální lyzáty podávat delší dobu (6-12 měsíců, konzultujte s lékařem).


VICHY LA ROCHE POSAY BIODERMA EUCERIN BEPANTHEN WOBENZYM CEMIO GS CURAPROX REVALID